... ładowanie strony ...

... lotnicze inspekcje termowizyjne sieci ciepłowniczych ...

Termowizyjne inspekcje sieci ciepłowniczych dronem

 • Jesteś osobą odpowiedzialną za stan techniczny sieci ciepłowniczych?
 • Na bieżąco chcesz monitorować zmiany, jakie zachodzą w ciepłociągach?
 • Wykonujesz okresowe przeglądy infrastruktury ciepłowniczej?
 • Chcesz wykonać szybki audyt sieci i ocenić jej stan?
 • Chcesz zlokalizować potencjalne miejsca awarii?
Zleć to zadanie profesjonalistom z RPAS HUB!

Postaw na prewencję, działaj z wyprzedzeniem!

Mamy ponad 5-letnie doświadczenie oraz bardzo wysoką skuteczność w lokalizowaniu awarii sieci ciepłowniczych!
Zrealizowaliśmy naloty dla kilkuset kilometrów sieci ciepłowniczych w Polsce!

Problemy sieci ciepłowniczych...

Jeśli zarządzasz siecią ciepłowniczą, zdajesz sobie sprawę z tego, że obecny stan techniczny większości sieci ciepłowniczych w Polsce jest kiepski. Powodem tego stanu jest fakt że sieci ciepłownicze były budowane w latach 70-80 ubiegłego wieku.

Sieci takie mają już zdegradowany płaszcz izolacyjny oraz wiele skorodowanych wrażliwych miejsc, m.in na łączeniach, mufach, kolanach, itp., co powoduje znaczne straty ciepła oraz częste awarie sieci. Zarządzanie taką siecią jest trudne, niewiemy w któych miejscach sieć jest najsłabsza i może ulec awarii w trakcie sezonu grzewczego.

A gdyby tak rozwiązać ten problem i dostarczyć Ci informacji o stanie sieci ciepłowniczej? Wskazać miejsca potencjalnych awarii?

Postaw na rozwiązanie RPAS HUB!

 • Realizujemy lotnicze inspekcje termowizyjne napowietrznych sieci ciepłowniczych
 • Wykonujemy lotnicze inspekcje termowizyjne podziemnych sieci tradycyjnych, kanałowych i preizolowanych
 • Opracowujemy raporty ze wskazanim miejsc potencjalnych awarii sieci
 • Opracowujemy raporty ze wskazanim miejsc uszkodzonej izolacji
 • Inwentaryzujemy zdjęcia termowizyjne na mapach online w GIS

Stale rozwijamy naszą technologie cyfrową w dostarczaniu informacji o aktualnym stanie badanej sieci ciepłonieczej!

Inwentaryzacje dla systemu GIS

Twoja ciepłownia posiada wewnętrzny system GIS do zarządzania infrastrukturą systemu ciepłowniczego?

To bardzo dobrze! Dostarczymy Ci lotnicze zdjęcia termowizyjne oraz ortofotomapę wraz z modelem wysokościowym terenu, które posiadają georeferencję i obrazują aktualny stan sieci ciepłowniczej. Pozyskane w ten sposób dane cyfrowe będzie można łatwo zaimportować do systemu GIS w Twojej ciepłowni.

Zgromadzone dane zinwentaryzujemy i poddamy analizie w naszej autorskiej aplikacji w chmurze RPASANALYTICS do której otrzymasz dostęp on-line. Oprogramowanie da Ci możliwość wygenerowania raportu ze wskazaniem potencjalnych awarii, lokalizacją uszkodzeń izolacji termicznej oraz umożliwi wygenerowanie zlecenia serwisowego.

Nie zwlekaj! Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie!

Inspekcje sieci ciepłowniczych

Realizujemy najbardziej wymagające zadania z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, zgodnie z literą prawa lotniczego i obowiązujących zaleceń! Wykorzystując drony chcemy szybko lokalizować potencjalne awarie sieci ciepłowniczych, aby zapobiegać przerwom w dostawach ciepła!

RUROCIĄGI NAPOWIETRZNE

 • lokalizacja uszkodzonej izolacja

 • lokalizacja uszkodzonej rury

 • stan techniczny konstrukcji

 • uszkodzenia elementów mechanicznych

 • lotnicze fotomapy terenowe

 • ocena stanu infrastruktury

 • lokalizacja przeszkód terenowych

RUROCIĄGI PODZIEMNE

 • lokalizacja miejsc o niedostatecznej izolacji

 • lokalizacja ubytku czynnika grzewczego

 • obloty sieci niskoparametrowych

 • obloty sieci wysokoparametrowej

 • obloty sieci preizolowanych

 • obloty sieci tradycyjnej

 • obloty sieci kanałowych

Dlaczego RPAS HUB?

Wykonujemy lotnicze inspekcje termowizyjne z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Nasze doświadczenie podparte ponad 2000h nalotu dronami pozwala na wykonanie inspekcji termowizyjnej tam gdzie człowiek ma ograniczony dostęp, a wynajmowanie śmigłowców czy podnośników mija się z celem.

Posiadamy flotę profesjonalnych dronów oraz wykwalifikowanych pilotów z dużym doświadczeniem, którzy zrealizowali setki misji lotniczych o różnym stopniu trudności. Posiadamy zabezpieczenie wysoką polisą OC.

Realizujemy najbardziej wymagające zadania z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa!

Analiza i przygotowanie do lotu!

Inspekcje lotnicze na terenach strategicznych o największym ryzyku, jak tereny fabryk, elektrowni, huty, rafinerii, gęstej zabudowy wykonujemy profesjonalnymi dronami z serii Dji Matrice PRO. Drony te posiadają dodatkowe zabezpieczenia, jak potrójny system GPS oraz IMU, który zmniejsza ryzyko awarii drona w trakcie lotu praktycznie do zera.

Wszystkie realizowane misje lotniczeprzygotowywane w najmniejszych detalach. Przygotwujemy scenariusz realizacji oblotu z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, analizując warunki zabudowy, występujące przeszkody terenowe, lokalne strefy lotnicze oraz wystepujące warunki pogodowe. Każdy pilot drona posiada wymagane uprawnienia do wykonywania lotów dronami wydane przez ULC.

Bezpieczeństwo stawiamy zawsze na 1 miejscu!
Analiza i przygotowanie do lotu RPAS Inspect - RPAS HUB
Inspekcje termowizyjne kamera XT2 - RPAS Inspect - RPAS HUB

Profesjonalny sprzęt lotniczy...

Wszystkie misje realizujemy profesjonalnymi dronami, które dają najwyższy poziom bezpieczeństwa lotu. Dron wyposażony w radiometryczną kamerę termowizyjną Zenmuse XT2 o rozdzielczości matrycy 640x512 wspieranej dodatkową kamerą wizyjną 4K umożliwia zarejstrowanie najwyższej jakości danych cyfrowych obecnie dostępnych na rynku. Nasze drony dają możliwość pozyskania danych do opracowania ortofotomapy termalnej na potrzeby zobrazowania infrastruktury krytycznej.

Nasz doświadczony zespół analityków, przygotuje, opracuje, zinwentaryzuje dane wraz z opracowaniem szczegółowego raportu. Opracowane dane zostaną udostępnione w autorskiej aplikacji RPASANALYTICS dostępnej w chmurze obliczeniowej.

Bo jakość zebranych danych cyfrowych ma znaczenie!

Oprogramowanie RPASANALYTICS

Przetwarzanie pozyskanych danych jest istotne!

Posiadamy dział rozwoju technologi softwearowej, który tworzy autorskie oprogramowanie umożliwiające gromadzenie, przetwarzanie, inwentaryzowanie, analizowanie, opracowywanie pozyskanych danych z dronów wraz z umieszczeniem zdjęć w układzie współrzędnych na mapowym systemie GIS. W naszym oprogramowaniu wykorzystujemy algorytmy sztucznej inteligencji AI oraz nauczania maszynowego ML. Dzięki zastosowaniu tej technologii przyspieszamy analizę pozyskanych danych. Zastosowany model SaaS, zlokalizowanie aplikacji w chmurze obliczeniowej, daje do niej dostęp z każdego urządzenia z dostępem do internetu za pomocą standardowej przeglądarki internetowej. Twoje dane tam gdzie Ty!

RPASANALYTICS + dane cyfrowe z drona + wsparcie AI/ML = szybka analiza
Oprogramownaie RPAS Analytics
Zapraszamy do współpracy z RPAS HUB, na pewno Cię nie zawiedziemy!

Zaufali nam