... ładowanie strony ...

... sprzęt i jego możliwości ...

Flota dronów RPAS HUB

Poznaj sprzęt i jego możliwości... zobacz czym latamy realizując lotnicze inspekcje dronami...
Dji Matrice 600 PRO + termowizja DJI Zenmuse XT2 Kamera: 640x512px :: radiometryczna :: 30 Hz :: obiektyw 19mm

Konfiguracja, która świetnie się spisuje tam gdzie wysoka rozdzielczość pozyskanych danych ma znaczenie. Wykorzystujemy ją głównie do inpekcji infrastruktury energetycznej, budowlanej oraz ciepłowniczej. Mała waga kamery oraz bardzo bezpieczny dron, umożliwia 40 min. loty w miejscach o podwyższonych ryzyku. Kamera termowizyjna rejestruje pełny radiometryczny obraz w rozdzielczości 640x512px oraz obraz wizyjny w jakości 4K wraz z zapisem danych o georeferencji.

Dji Matrice 600 PRO + termowizja Optris PI400Kamera: 382x288px :: radiometryczna :: 27 Hz :: obiektyw 8mm

Konfiguracja, która świetnie się spisuje przy wykonywaniu inspekcji termowizyjnych dużych obiektów lub długich odcinków infrastruktury krytycznej. Mała waga kamery oraz bardzo bezpieczny dron, umożliwia 40 min. loty w miejscach o podwyższonych ryzyku (rafinerie, fabryki, zakłady chemiczne, gęsta zabudowa mieszkalna, etc). Kamera termowizyjna rejestruje pełny radiometryczny obraz w rozdzielczości 382x288px, dokładności +-2° C i czułości 0.08 K.

Dji Matrice 600 PRO + Zenmuse Z30 - 30x zoomKamera: 30x zoom optyczny + 6x cyfrowy :: FullHD + JPG :: matryca 1/2.3" :: f 1.6

Dron skonfigurowany na potrzeby wykonywania lotniczych inspekcji przemyslowych (kominy, nadajniki radiowe, mosty, zbiorniki, etc.) oraz wspierania działań kryzysowych. Kamera w którą jest wyposażony dron, umożliwia 30-krotne optyczne przybliżenie obrazu na żywo w trakcie lotu (zoom optyczny 30x oraz zoom cyfrowy 6x). Kamerę można obracać 360° w osi pionowej, jak również pochylać w dół. Z30 rejestruje obraz w jakości FullHD oraz zdjęcia JPG.

Dji Matrice 600 PRO + Zenmuse Z3 zoom - 7x zoomKamera: 7x zoom :: 4K (30k/s) :: 12 mpix RAW :: matryca 1/2.3"

Dron skonfigurowany na potrzeby wykonywania lotniczych inwentaryzacji oraz technicznych inspekcji wizyjnych (kominy, nadajniki radiowe, mosty, zbiorniki, etc.) Kamera w którą jest wyposażony dron, umożliwia 7-krotne przybliżenie obrazu na żywo w trakcie lotu (zoom optyczny 3,5x oraz zoom cyfrowy 2x). Kamerę można obracać 360° w osi pionowej, jak również pochylać w dół. Z3 rejestruje obraz w jakości 4K (30k/s) oraz 12 mpix zdjęcia RAW.

SAMOLOT FLYMAP PRO ONE / GNSS PPK KAMERA: 42,3 mpix / 300dpi, matryca pełna klatka 35mm :: OBIEKTYW: VOIGTLANDER Nokton 40 1.4

Najnowszy płatowiec w naszej flocie. Samolot wyposażony jest w system pozycjonowania GNSS/PPK. Charakteryzuje się długim czasem lotu (do 120 min) na jednym akumulatorze. Daje nam to możliwość nalotu powierzchni do 150ha z wysokości 120m. Może jednocześnie przenosić do 3 aparatów cyfrowych lub konfigurację aparatu cyfrowego wraz z kamerą termowizyjną. Wysoka rozdzielczość pełnoklatkowych zdjęć 42,3 mpix / 300dpi w efekcie daje nam mniejszą ilość wykonanych zdjęć, co znacznie skraca czas postprodukcji produktów fotogrametrycznych.

Dji Phantom 4 RTKKamera: 20 mpix / 72 dpi, matryca 1"

Dron jest wyposażony w moduł RTK, dzięki temu posiada precyzyjne centymetrowe pozycjonowanie, wykorzystywany jest do nalotów liniowych gdzie bardzo duża dokładność ma znaczenie. Jedno calowa matryca o rozdzielczości 20 Mpix daje świetną jakość zdjęć, co umożliwia uzyskanie małego piksela terenowego GSD. W trakcie jednego lotu (ok 30 min, wys. 70m) jesteśmy w stanie wykonać nalot nad powierzchnią do 30 ha lub nalot liniowy do 3 km.

Dji Matrice 600 PRO + Ronin MX + SONY A7R MARK II KAMERA: 4K (30k/s) :: 42,3 mpix RAW :: matryca pełna klatka :: obiektyw Sony 16-35mm f/4.0 ZA OSS Vario-Tessar T*

Jest to nasz najlepszy zestaw do fotografii lotniczej wysokiej rozdzielczości. Jeden z najlepszych na rynku aparatów cyfrowych wraz z dedykowanym obiektywem Sony 16-35mm f/4.0 ZA OSS Vario-Tessar T*. Sprzęt fotograficzny jest umieszczony na precyzyjnym gimbalu RONIN MX. Zestaw ten daje nam możliwość wykonania bardzo szczegółowych zdjęć dziennych oraz nocnych. Matryca pełnoklatkowa rejestruje ponad 42 miliony pikseli w rozdzielczości 300dpi.

Dji Matrice 600 PRO + gimbal Ronin MXKamera: możliwość montażu dowolnego sprzęt foto/video o wadze do 4,5 kg

Największy dron w naszej flocie o niesamowitych możliwościach, zarazem jeden z najbezpieczniejszych dronów. Wyposażono go w potrójny system GPS i IMU, dzięki temu ryzyko awarii jest minimalne. Ma to istotne znaczenie w inspekcjach przemysłowych. Dron ma na wyposażeniu gimbal Ronin MX, który pozwala na montaż osprzętu foto/video do 4,5 kg. Długi czas lotu nawet do 40 min, pozwala na realizację najbardziej wymagających zadań.

Dji Phantom 4 PRO v2 + AIRLAB-DRONEOsprzęt: urządzenie do pomiaru jakości powietrza AIRLAB-DRONE

Autorski projekt, który wymagał dostosowania drona do osprzętu umożliwiającego przenoszenie urządzenia AIRLAB-DRONE do pomiaru jakości powietrza. Dron jest w stanie wykonywać pomiary punktowe, jak również mapować teren lecąc autonomicznie wg wytyczonej trasy. Niewielkie rozmiary drona zmniejszają zawirowania powietrza oraz eliminują zakłócenia przenoszonego osprzętu.

Dji Phantom 4 PRO v2Kamera: 20 mpix / 72 dpi, matryca 1"

Dron jest wykorzystywany do podstawowych nalotów fotogrametrycznych na małymobszarze z niskiego pułapu, zazwyczaj do 150m nad terenem. Jedno calowa matryca o rozdzielczości 20 Mpix daje świetną jakość zdjęć, co umożliwia uzyskanie małego piksela terenowego. które nie wymagają dużej dokładności i bardzo małego piksela terenowego GSD. W trakcie jednego lotu (ok 30 min, wys. 70m) jesteśmy w stanie wykonać nalot nad powierzchnią do 30 ha lub nalot liniowy do 3 km.

Dji Mavic PRO PLATINIUMKamera: 4K (30k/s) :: 12 mpix RAW :: matryca micro 3/4

Dron jest wykorzystywany do podstawowych krótkich nalotów fotogrametrycznych z niskiego pułapu, zazwyczaj do 70m nad terenem, które nie wymagają dużej dokładności i bardzo małego piksela terenowego GSD. W trakcie jednego lotu (ok 22 min, wys. 70m) jesteśmy w stanie wykonać nalot nad powierzchnią do 20 ha lub nalot liniowy do 2 km.

Dji Mavic PRO + Google FPVKamera: 4K (30k/s) :: 12 mpix RAW :: matryca micro 3/4

Dron jest wykorzystywany do inspekcji wizyjnych trudno dostępnych miejsc. Jego niewielkie rozmiary oraz mała waga, umożliwiają nam loty w ciasnych miejscach oraz wewnątrz budynków. W trakcie lotu mamy cały czas podgląd na żywo z kamery drona. Obraz przekazywany jest na tablet oraz do gogli FPV/VR. Dzięki temu osoba nadzorująca inspekcje może uczestniczyć w locie. Widok z drona umożliwia analizowanie obiektu w czasie rzeczywistym.

Zasilania / ładowanieInspekcje w terenie? żaden problem...

Sprzęt jaki posiadamy to nie tylko drony, kamery, stabilizatory. Dysponujemy kilkoma urządzeniami, które umożliwiają nam ładowanie akumulatorów tam gdzie nie mamy dostępu do tradycyjnego gniazdka. Posiadamy agregat prądotwórczy o wydajności 3000W, przetwornice samochodowe o mocy 500W, jak również różnego rodzaju stacje ładujące i ładowarki. Daje nam to ogromne możliwości mobilne i realizację każdego zlecenia w terenie.

Monitory / obraz / komunikacja / filtry / nadajnikiKomunikacja, jakość obrazu i jego przekaz jest kluczowy...

Posiadamy cały zestaw dodatkowych urządzeń, osprzętu, akcesorii, które zdecydowanie podnoszą jakość naszej pracy, jej efektywność oraz sprawiają że jest ona przyjemna ;) Tablety, monitory, krótkofalówki, skanery radiowe, lasery, latarki, mierniki prędkości wiatru i wilgotności, różnego rodzaju filtry, nadajniki, odbiorniki i wiele więcej... To wszystko po to aby komfort naszej pracy jak i osoby nadzorującej był jak najlepszy...

Zaufali nam